Fortum i polska spółka Maintpartner należąca do Grupy Caverion kontynuują współpracę.

 

 

Fortum oraz polska spółka Maintpartner należąca do Grupy Caverion przedłużyły współpracę o kolejne trzy lata. Umowa dotyczy eksploatacji i utrzymania ruchu sieci ciepłowniczych Fortum we Wrocławiu, Płocku i w Częstochowie. Zakres prac obejmuje również dodatkowe remonty, modernizacje i projekty inwestycyjne na terenie Polski.

Maintpartner i Fortum rozpoczęły współpracę w wyżej wymienionym obszarze utrzymania ruchu i eksploatacji w 2016 roku.

„Maintpartner pełni kluczową rolę w zapewnieniu zrównoważonego i bezpiecznego procesu dostarczania ciepła do końcowych klientów Fortum w trzech lokalizacjach w Polsce. Ostatnie trzy lata udowodniły, że udana współpraca umożliwia ciągły rozwój” podsumowuje Vilho Salovaara, Prezes Energy Business Line w Maintpartner.

Fortum jest liderem czystych technologii energetycznych i wiodącą firmą energetyczną dostarczającą klientom energię elektryczną, ciepło i chłód, a także inteligentne rozwiązania optymalizacyjne. Fortum należy do grona Klientów Caverion z segmentu Industrial.

Więcej informacji:

Vilho Salovaara, President, Energy Business Line Tel. +358 40 558 3010, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Lotta Kinnunen, Communications Manager, Maintpartner Tel. +358 50 408 0583, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

Vilho Salovaara nowym CEO Maintpartner

Z dniem 1 stycznia 2020 dotychczasowy Prezes Energy Business Line w Maintpartner, Vilho Salovaara, został nowym CEO Maintpartner Group oraz Dyrektorem zarządzającym fińskich spółek Maintpartner. Będzie on raportował Eliny Engman, zarządzającej Caverion's Industrial Solutions.

 Na chwilę obecną rozpoczął się proces integracji fińskich spółek Maintpartner. Jego zakończenie planowane jest na lato 2020. Po zakończeniu procesu całością działalności będzie zarządzać Elina Engman.

 “Wierzę, że integracja  nie opiera się wyłącznie na polaczeniu części składowych spółek. Zgodnie ze strategią Caveriona „Fit for Gwroth” klient jest dla nas najważniejszy ponieważ tworzy fundament dla dalszego rozwoju. Dbamy o jakość j naszych usług  poprzez inwestycję w rozwój szeroko pojętnych kompetencji i umiejętności pracowników. Oprócz doskonałej obsługi klienta, chcemy dostarczać najlepsze rozwiązania i najwyższą wydajność na każdym poziomie, tłumaczy Elina Engman.  Nie mogę się doczekać, aby poznać zarówno naszych klientów, jak i lokalne zespoły”, kontynuuje Elina.

Ogłoszenie o powołaniu Eliny Engman do Zarządu Caverion Group zostało opublikowane: Caverion's website »

Więcej informacji :

Elina Engman, Head of Division, Caverion Industrial Solutions
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. +358 50 351 4673

Lotta Kinnunen, Communications Manager, Maintpartner (part of Caverion)
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. +358 50 408 0583

 

W tym roku z okazji Świąt Bożego Narodzenia przekazujemy darowiznę na rzecz organizacji Czerwonego Krzyża wspierającej dzieci z najuboższych rodzin.

 

W tym roku z okazji Świąt Bożego Narodzenia przekazujemy darowiznę na rzecz organizacji Czerwonego Krzyża wspierającej dzieci z najuboższych rodzin.

 

W ostatnich latach Maintpartner wspierał głównie fundacje zajmujące się ochroną środowiska naturalnego. W tym roku, z okazji 60. rocznicy Deklaracji Praw Dziecka ONZ, zdecydowaliśmy się przekazać środki na rzecz przyszłych pokoleń: dzieci i młodzieży.

Nasza darowizna trafi do schronisk młodzieżowych Czerwonego Krzyża organizujących zajęcia pozaszkolne dla dzieci i młodzieży. Zadaniem takich placówek jest zapobieganie marginalizacji dzieci pochodzących z rodzin ubogich.

Xmas Card Polish ball

 

Urząd ds. Ochrony Konkurencji i Konsumenta zatwierdził sprzedaż udziałów w Maintpartner firmie Caverion

UOKK wydał pozytywną decyzję w sprawie przejęcia przez Caverion udziałów w spółkach Maintpartner. Transakcja dotyczy oddziałów w Finlandii, Polsce i Estonii. Połączenie obu spółek pozwoli na uzyskanie pozycji lidera w obszarze usług utrzymania ruchu. Wspólnie będzie w stanie stworzyć szerszy wachlarz usług dla wszystkich sektorów przemysłu.

Na chwilę obecną dane spółek Maintpartner i informacje kontaktowe pozostają bez zmian.

Szwedzki oddział Maintpartner będzie niezmiennie kontynuować działalności jako Maintpartner AB.

 

 

Maintpartner i Fortum kontynuują współpracę w ramach kontraktu w Meri-Pori.

 

Fortum i Maintpartner przedłużyły umowę na  eksploatację i kompleksowe utrzymanie ruchu w elektrowni Meri-Pori do końca 2023 r. „Dzięki Maintpartner elektrownia w Meri-Pori jest utrzymana w dobrym stanie technicznym. Nowy kontrakt umożliwia większą  elastyczność w eksploatacji i konserwacji, co naszym zdaniem przyniesie obustronne korzyści ”, powiedział Vesa Maso, Head of Thermal w Fortum.

„Jesteśmy  wdzięczny za możliwość pełnienia  ważnej roli w wytwarzaniu i zabezpieczaniu dostaw energii  w ścisłej współpracy z Fortum. Przedłużenie umowy w Meri-Pori wpisuje się w naszą strategię rozwoju usług”, podsumowuje Vilho Salovaara, President of Energy w Maintpartner.

Maintpartner jest odpowiedzialny za eksploatację i utrzymanie kilku elektrowni Fortum i sieci ciepłowniczych od jesieni 2016 r.

Wartość umowy nie została ujawniona.

 

 

Meri Pori allekirjoitus 1200x700px Maintpartner

 

Na zdjęciu od lewej: Maintpartner’s Olli Nuoranto, Vilho Salovaara, Pasi Tolppanen oraz z  Fortum:  Teuvo Kortelainen, Vesa Maso i Henry Sammalniemi

 

Więcej informacji:

Vilho Salovaara, President, Energy Business Line
Tel. +358 40 558 3010, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Pasi Tolppanen, Group CEO
Tel. +358 40 541 6656, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Maintpartner is a leading industrial operation and maintenance company in Northern Europe and the leading expert of the energy sector O&M in the Nordics. We help to improve the productivity of production facilities and minimise process disruptions. In addition, we offer flexible resources to many types of project, engineering and installation assignments. Digitalisation and our AI-based preventive solutions are becoming increasingly essential for industrial operation and maintenance.

Maintpartner Group employs approximately 1,750 people. Our net sales in 2018 amounted to some EUR 165 million. The Group has offices in Finland, Sweden, Poland and Estonia. More information at www.maintpartner.com.

 

Maintpartner będzie świadczyć usługi utrzymania ruchu dla Versowood

Versowood, znany fiński producent tarcicy i Maintpartner nawiązały współpracę w zakresie utrzymania ruchu w zakładzie w Vierumäki. Celem kontraktu jest rozwinięcie modelu operacyjnego i usystematyzowanie obszaru utrzymania ruchu.

Umowa obowiązuje od 1 października. Na jej mocy 29-cio osobowy zespół służb utrzymania ruchu przejdzie do Maintpartner.  

Versowood to największy zakład przetwórstwa drzewnego w Finlandii specjalizujący się w produktach drewnopochodnych. Vierumäki to kluczowy zakład, w skład którego wchodzą między innymi dwie linie produkcyjne, wytwórnia kleju i peletu. Zakład zatrudnia około trzystu pracowników i mieści się na 110 hektarach. Przychody grupy kształtują się na poziomie 400 milionów euro a ogólna liczba pracowników to 800 osób.

"Zdecydowaliśmy się na współpracę z Maintpartner ponieważ  szukamy nowego modelu operacyjnego. W dzisiejszym świecie ważne jest, aby wydajność produkcji stale rosła. W najbliższym latach dążymy do realizacji ambitnych celów rozwojowych , szczególnie w Vierumäki, i uważamy, że outsourcing utrzymania ruchu  jest dla nas właściwym, najlepszym  rozwiązaniem ”, komentuje Ville Kopra, CEO Versowood Group.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z zaufania jakim obdarzyła nas grupa Versowood. Maintpartner ma solidne doświadczenie w prowadzeniu i utrzymywaniu różnego rodzaju zakładów i projektów, zatrudnia również ponad tysiąc profesjonalistów z branży w Finlandii, więc jesteśmy odpowiednim partnerem dla Versowood do opracowywania bardziej wydajnej, systematycznej i proaktywnej ”, mówi Pasi Tolppanen, CEO Grupy Maintpartner. Aby zapewnić płynność procesu wdrożenia Maintpartner udostępni Vierumäki własnych doświadczonych specjalistów: kierownika utrzymania i brygadzistę oraz, przez pierwszy rok, inżyniera ds. Rozwoju wspierającego prace rozwojowe. Umowa będzie obowiązywać  przez co najmniej trzy lata.

 

Więcej informacji:

Pasi Tolppanen, CEO, Maintpartner Group
Tel. +358 40 541 6656, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Hannu Leskelä, President, Service Agreement Business Line, Maintpartner
Tel. +358 40 546 8580, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.