Urząd ds. Ochrony Konkurencji i Konsumenta zatwierdził sprzedaż udziałów w Maintpartner firmie Caverion

UOKK wydał pozytywną decyzję w sprawie przejęcia przez Caverion udziałów w spółkach Maintpartner. Transakcja dotyczy oddziałów w Finlandii, Polsce i Estonii. Połączenie obu spółek pozwoli na uzyskanie pozycji lidera w obszarze usług utrzymania ruchu. Wspólnie będzie w stanie stworzyć szerszy wachlarz usług dla wszystkich sektorów przemysłu.

Na chwilę obecną dane spółek Maintpartner i informacje kontaktowe pozostają bez zmian.

Szwedzki oddział Maintpartner będzie niezmiennie kontynuować działalności jako Maintpartner AB.

 

 

Maintpartner i Fortum kontynuują współpracę w ramach kontraktu w Meri-Pori.

 

Fortum i Maintpartner przedłużyły umowę na  eksploatację i kompleksowe utrzymanie ruchu w elektrowni Meri-Pori do końca 2023 r. „Dzięki Maintpartner elektrownia w Meri-Pori jest utrzymana w dobrym stanie technicznym. Nowy kontrakt umożliwia większą  elastyczność w eksploatacji i konserwacji, co naszym zdaniem przyniesie obustronne korzyści ”, powiedział Vesa Maso, Head of Thermal w Fortum.

„Jesteśmy  wdzięczny za możliwość pełnienia  ważnej roli w wytwarzaniu i zabezpieczaniu dostaw energii  w ścisłej współpracy z Fortum. Przedłużenie umowy w Meri-Pori wpisuje się w naszą strategię rozwoju usług”, podsumowuje Vilho Salovaara, President of Energy w Maintpartner.

Maintpartner jest odpowiedzialny za eksploatację i utrzymanie kilku elektrowni Fortum i sieci ciepłowniczych od jesieni 2016 r.

Wartość umowy nie została ujawniona.

 

 

Meri Pori allekirjoitus 1200x700px Maintpartner

 

Na zdjęciu od lewej: Maintpartner’s Olli Nuoranto, Vilho Salovaara, Pasi Tolppanen oraz z  Fortum:  Teuvo Kortelainen, Vesa Maso i Henry Sammalniemi

 

Więcej informacji:

Vilho Salovaara, President, Energy Business Line
Tel. +358 40 558 3010, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Pasi Tolppanen, Group CEO
Tel. +358 40 541 6656, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Maintpartner is a leading industrial operation and maintenance company in Northern Europe and the leading expert of the energy sector O&M in the Nordics. We help to improve the productivity of production facilities and minimise process disruptions. In addition, we offer flexible resources to many types of project, engineering and installation assignments. Digitalisation and our AI-based preventive solutions are becoming increasingly essential for industrial operation and maintenance.

Maintpartner Group employs approximately 1,750 people. Our net sales in 2018 amounted to some EUR 165 million. The Group has offices in Finland, Sweden, Poland and Estonia. More information at www.maintpartner.com.

 

Maintpartner będzie świadczyć usługi utrzymania ruchu dla Versowood

Versowood, znany fiński producent tarcicy i Maintpartner nawiązały współpracę w zakresie utrzymania ruchu w zakładzie w Vierumäki. Celem kontraktu jest rozwinięcie modelu operacyjnego i usystematyzowanie obszaru utrzymania ruchu.

Umowa obowiązuje od 1 października. Na jej mocy 29-cio osobowy zespół służb utrzymania ruchu przejdzie do Maintpartner.  

Versowood to największy zakład przetwórstwa drzewnego w Finlandii specjalizujący się w produktach drewnopochodnych. Vierumäki to kluczowy zakład, w skład którego wchodzą między innymi dwie linie produkcyjne, wytwórnia kleju i peletu. Zakład zatrudnia około trzystu pracowników i mieści się na 110 hektarach. Przychody grupy kształtują się na poziomie 400 milionów euro a ogólna liczba pracowników to 800 osób.

"Zdecydowaliśmy się na współpracę z Maintpartner ponieważ  szukamy nowego modelu operacyjnego. W dzisiejszym świecie ważne jest, aby wydajność produkcji stale rosła. W najbliższym latach dążymy do realizacji ambitnych celów rozwojowych , szczególnie w Vierumäki, i uważamy, że outsourcing utrzymania ruchu  jest dla nas właściwym, najlepszym  rozwiązaniem ”, komentuje Ville Kopra, CEO Versowood Group.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z zaufania jakim obdarzyła nas grupa Versowood. Maintpartner ma solidne doświadczenie w prowadzeniu i utrzymywaniu różnego rodzaju zakładów i projektów, zatrudnia również ponad tysiąc profesjonalistów z branży w Finlandii, więc jesteśmy odpowiednim partnerem dla Versowood do opracowywania bardziej wydajnej, systematycznej i proaktywnej ”, mówi Pasi Tolppanen, CEO Grupy Maintpartner. Aby zapewnić płynność procesu wdrożenia Maintpartner udostępni Vierumäki własnych doświadczonych specjalistów: kierownika utrzymania i brygadzistę oraz, przez pierwszy rok, inżyniera ds. Rozwoju wspierającego prace rozwojowe. Umowa będzie obowiązywać  przez co najmniej trzy lata.

 

Więcej informacji:

Pasi Tolppanen, CEO, Maintpartner Group
Tel. +358 40 541 6656, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Hannu Leskelä, President, Service Agreement Business Line, Maintpartner
Tel. +358 40 546 8580, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Piotr Sokalla obejmuje stanowisko prezesa spółki Maintpartner w Polsce

 

Piotr Sokalla obejmuje stanowisko p.o. Prezesa i Dyrektora Zarządzającego Maintpartner w Polsce i dołącza do zespołu zarządzającego Grupy Maintpartner.

Piotr Sokalla  pełnił funkcję Dyrektora Technicznego i Dyrektora ds. Integracji od 2016 roku.

Wojciech Serafin pełniący obejmujący dotychczas stanowisko prezesa polskiej spółki Maintpartner zdecydował się kontynuować swoją karierę poza organizacją. Wszystkie obowiązki i zakres odpowiedzialności zostały już przekazane.

“ Jestem pewien, że  ogromne  doświadczenie jakie posiada Piotr  w obszarze utrzymania ruchu pomoże mu w szybkim osiągnięcie sukcesu na nowym stanowisku. Z tego miejsca chciałbym podziękować Wojciechowi za wkład w rozwój firmy i życzę mu sukcesów w dalszej karierze zawodowej” , podsumował Pasi Tolppanen, Prezes Grupy Maintpartner.   

Więcej informacji: Pasi Tolppanen, CEO

 

Kluczowe znaczenie dostępności maszyn w branży chemicznej

Od pracowników zakładów chemicznych wymagane jest zachowanie najwyższych standardów bezpieczeństwa. Środki chemiczne są przechowywane i przetwarzane w pomieszczeniach, które mogą sprzyjać parowaniu co zwiększa zagrożenie wybuchu w przypadku niewłaściwego obchodzenia się z daną substancją. W takich sytuacjach konieczne jest zastosowanie odpowiednich procedur.
Od ośmiu lat Maintpartner jest odpowiedzialny za kompleksowe utrzymanie ruchu w zakładzie chemicznym Synthomer mieszczącym się w Oulu, w Finlandii. „ Dzięki usystematyzowaniu planów napraw i konserwacji koszty i liczba awarii maszyn zostały znacznie obniżone. Ograniczyliśmy też liczbę wypadków” - tłumaczy Jussi Uusitalo, Service Manager w Maintpartner
Synthomer Finland Oy jest producentem farby do powlekania papieru i tektury. Zakład w Oulu posiada wile , wysoce zautomatyzowanych linii produkcyjnych. Pozwoliły to na znaczne organicznie błędów spowodowanych czynnikiem ludzkim jednocześnie jednak stworzyło zapotrzebowanie na specjalne kompetencje w obszarze utrzymania maszyn.


Synthomer Finland Oy

Dostępność parku maszynowego musi być zawsze utrzymana na wysokim poziomie. Każda naprawa wiąże się z dokładną oceną ryzyka. Wszystkie czynności musza być dokładnie monitorowane i dokumentowane. Nasza współpraca z Maintpartner sięga wielu lat wstecz. Jesteśmy zadowoleni z obsługi i dobrej komunikacji, podsumowuje Dyrektor Zakładu Synthomer, Ismo Hourula


Re-organizacja utrzymaniu ruchu


Na początku współpracy zmieniono system zarządzania utrzymaniem ruchu. Zastosowano też klasyfikację krytyczności maszyn w celu określenia znaczenia procesów. Standardowy zakres utrzymania ruchu wzbogacono o działania prewencyjne i prowadzenie magazynu części zamiennych. W razie awarii potrzebne części są natychmiast dostępne. Z magazynu wycofano niepotrzebne elementy co pozwoliło na wygenerowanie oszczędności.
Zwiększenie efektywności kosztowej uzyskano również dzięki elastyczność zasobów. Pracownicy specjalizujący się w specjalistycznych naprawach są w razie potrzeby oddelegowywani z regionalnego centrum HUB. Na co dzień park maszynowy obsługiwany jest przez ekipę ze standardowymi kwalifikacjami.


Zakład posiada też całodobowy Serwis awaryjny w zakresie mechaniki i automatyki. Maintpartner jest również odpowiedzialny za zakupy, inwentaryzację części zamiennych i sterowanie napędem elektrycznym urządzeń wysokiego napięcia
Zakład może zawsze liczyć na pomoc we wdrażaniu i zarządzaniu projektami, monitorowanie kosztów itp, Specjaliści Maintpartner zadbali również o konserwację pomp oraz prace instalacyjne i spawalnicze.
Zamierzamy w dalszym ciągu kontynuować współpracę. „Jasne plany, mapy drogowe zostały stworzone do celów rozwoju, a uzgodnione modele operacyjne zostały wprowadzone i ich realizacja jest monitorowana. Dzięki nim utrzymani ruchu osiągnie wyższy poziom ”, podsumowuje Jussi Uusitalo.

Więcej informacji :
Jussi Uusitalo, Service Manager, HUB Oulu, Maintpartner
phone +358 (0)40 485 1487, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Mika Riekkola, President (acting), Service Agreements, Maintpartner
phone +358 (0)40 739 6607, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Model operacyjny Maintpartner sprawdził się podczas audytu zewnętrznego

Model operacyjny Maintpartner (MP Way) oraz zakres posiadanych kompetencji i wiedzy eksperckiej otrzymał pozytywną ocenę podczas rocznego audytu zewnętrznego. Bezpieczeństwo pracy również otrzymało bardzo wysoką notę. Te doskonałe wyniki i wysoki poziom usług to rezultat systematycznej pracy, której zwieńczeniem są certyfikaty dotyczące jakości, bezpieczeństwa pracy i ochrony środowiska: ISO 9001, OHSAS 18001 i ISO 14001.

Pracownicy Maintpartner wykonują codziennie bardzo ważną pracę, często w ryzykownych warunkach aby umożliwić sprawne funkcjonowanie produkcji i przemysłu. „Mamy ponad 1800 specjalistów pracujących w wielu różnych lokalizacjach. Naszym celem była i jest standaryzacja środowiska pracy. Standaryzacja ułatwia kontrolę nad utrzymaniem odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa, jakości i zapewnieniem zgodności z wymogami środowiskowymi w codziennej pracy” wyjaśnia Laura Kauppinen, EVP Administration w Maintpartner. 

„Będziemy w dalszym ciągu kontynuować pracę nad rozwojem poziomu bezpieczeństwa i poprawę w obszarze środowiskowym. Zawsze dzielimy się dobrymi praktykami z naszymi klientami. Od lat inicjujemy różnego rodzaju programy zachęcające pracowników do przedstawiania propozycji rozwojowych i obserwacji dotyczących potencjału i możliwości poprawy”, podsumowuje Laura Kaupinnen

Więcej informacji :
Saija Pottala, HSEQ Manager, Maintpartner Group
tel. +358 (0)43 820 0064, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.