Model operacyjny Maintpartner sprawdził się podczas audytu zewnętrznego

Model operacyjny Maintpartner (MP Way) oraz zakres posiadanych kompetencji i wiedzy eksperckiej otrzymał pozytywną ocenę podczas rocznego audytu zewnętrznego. Bezpieczeństwo pracy również otrzymało bardzo wysoką notę. Te doskonałe wyniki i wysoki poziom usług to rezultat systematycznej pracy, której zwieńczeniem są certyfikaty dotyczące jakości, bezpieczeństwa pracy i ochrony środowiska: ISO 9001, OHSAS 18001 i ISO 14001.

Pracownicy Maintpartner wykonują codziennie bardzo ważną pracę, często w ryzykownych warunkach aby umożliwić sprawne funkcjonowanie produkcji i przemysłu. „Mamy ponad 1800 specjalistów pracujących w wielu różnych lokalizacjach. Naszym celem była i jest standaryzacja środowiska pracy. Standaryzacja ułatwia kontrolę nad utrzymaniem odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa, jakości i zapewnieniem zgodności z wymogami środowiskowymi w codziennej pracy” wyjaśnia Laura Kauppinen, EVP Administration w Maintpartner. 

„Będziemy w dalszym ciągu kontynuować pracę nad rozwojem poziomu bezpieczeństwa i poprawę w obszarze środowiskowym. Zawsze dzielimy się dobrymi praktykami z naszymi klientami. Od lat inicjujemy różnego rodzaju programy zachęcające pracowników do przedstawiania propozycji rozwojowych i obserwacji dotyczących potencjału i możliwości poprawy”, podsumowuje Laura Kaupinnen

Więcej informacji :
Saija Pottala, HSEQ Manager, Maintpartner Group
tel. +358 (0)43 820 0064, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Maintpartner odpowiedzialny za modernizację systemu automatyki i zmniejszenie awaryjności linii produkcyjnej w Koskisen Oy

 

 

 Maintpartner zmodernizował system automatyki do szlifowania i sortowania płyt ze sklejki w zakładzie  produkcyjnym Koskisen Oy w Järvelä w południowej Finlandii. Koskisen to firma rodzinna, która działa w przemyśle drzewnym od 100 lat i osiągnęła statut   eksperta w przemyśle drzewnym. Nowy system automatyki umożliwił korektę niedociągnięć starego systemu i pozwolił zlikwidować powtarzające się  problemy i awarie, które wpływały na zmniejszenie wydajności produkcji.

Maintpartner wykonał kompleksową usługę , odpowiadając za całą inżynierię, programowanie systemu, instalację i wdrożenie , a także zakup rozdzielni elektrycznej i szaf sterowniczych. Przy okazji zamontowane zostały nowe  przetwornice częstotliwości i serwonapędy.

Spośród różnych opcji systemowych  wybrano dobrze znany, sprawdzony  system o dobrych możliwościach integracji. Integracja zapewnia korzyści zarówno w aplikacji, jak i późniejszej w konserwacji systemu i rozwiązywaniu problemów. Na potrzeby zlecenia wyprodukowane zostały  skrzynki sterownicze i przyłączeniowe. Na koniec przeprowadzono testy systemu. Ten kompleksowy projekt został przeprowadzony w fabryce podczas letniej przerwy produkcyjnej, a produkcja z nowym systemem rozpoczęła się zgodnie z harmonogramem. Pod koniec roku wdrożonych zostało  jeszcze kilka projektów rozwojowych, w których operacje liniowe zostały zmienione zgodnie z pomysłami rozwojowymi otrzymanymi od operatorów. Nowa automatyzacja linii jest teraz w pełni dostosowana do potrzeb produkcji. „Współpraca w ramach projektu przebiegła dobrze i zgodnie z harmonogramem. Firma Maintpartner została wybrana jako dostawca, gdy szukaliśmy partnera w naszych projektach modernizacji urządzeń elektrycznych i automatyki. Jesteśmy zadowoleni z zarządzania projektem i rezultatu końcowego, więc miejmy nadzieję, że nasza współpraca będzie kontynuowana - mówi Jarmo Määttänen, Kierownik utrzymania ruchu w Koskisen Oy. „W przypadku gdy harmonogram całego projektu trwa około sześciu miesięcy, możliwe jest wcześniejsza organizacja planowania i testów. W takim wypadku cztery tygodnie wystarczają na przeprowadzenie modernizacji  w zakładzie - mówi Janne Laitinen, Kierownik zespołu Maintpartner ds. Inżynierii elektrycznej i automatyki

 

Vanerilinja Maintpartner 1mb

W Maintpartner w Finlandii w obsłudze  inżynierii elektrycznej i automatyki przemysłowej pracuje około 20 osób.

Więcej informcji:

Janne Laitinen, electrical & automation engineering, Maintpartner Finland
Tel. +358 400 171 615, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Arto Malkamäki, service manager, Central Finland, Maintpartner
Tel. +358 50 465 1764, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

 

Caverion przejmuje działalność operacyjną Maintpartner w Finlandii, Estonii i w Polsce aby rozwinąć usługi dla przemysłu.

Caverion podpisał umowę z Maintpartner Holding na mocy, której przejmuje udziały w spółkach Maintpartner Group Oy znajdujących soę w Finlandii, Polsce i w Estonii. Przejęcie nie dotyczy oddziału Maintpartner w Szwecji. Właścicielem większości udziałów w Maintpartner Holding Oy jest fundusz kapitałowy CapMan Plc.


Umowa przejęcia musi jeszcze zostać zatwierdzona przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Wartość transakcji nie została ujawniona.


“Przejście do spółki specjalizującej się w usługach dla przemysłu to dla nas doskonała szansa. Razem jesteśmy w stanie zbudować pozycję silnego i wszechstronnego gracza na rynku usług dla wszystkich sektorów przemysłu. Rozwiązania z zakresu technologii cyfrowej obu spółek doskonale się uzupełniają. Dzięki temu pracownicy otrzymają wiele nowych możliwości zawodowych” tłumaczy Pasi Tolppanen, CEO Maintpartner.


Wszystkie umowy pomiędzy klientami a spółkami Maintpartner w Finlandii, Polsce i Estonii pozostają bez zmian. Przejście do Caverion nastąpi po zatwierdzeniu umowy przejęcia. Ta sytuacja nie będzie miała wpływu na świadczone usługi zarówno w przejętych spółkach jak i w oddziale Maintpartner AB w Szwecji, który nie przechodzi do nowego właściciela.


Maintpartner świadczy usługi utrzymania ruchu i eksploatacji dla wielu sektorów przemysłu, wliczając sektor energetyczny, chemiczny, metalurgiczny, spożywczy, produkcyjny. Przychód z tej części działalności wyniósł około 137 milionów Euro w 2018 roku i pochodzi głównie z Finlandii. W 2018 roku zatrudnionych było 2018 pracowników.


Po zatwierdzaniu umowy przejęcia Caverion Industrial Solutions będzie zatrudniać około 3100 pracowników a przychód będzie kształtować się na poziomie około 320 milionów Euro.


"Przejęcie ma na celu uzupełnienie kompetencji Caverion w obszarze utrzymania ruchu i eksploatacji oraz rozwiązać z zakresu technologii cyfrowej. Jednocześnie poszerza obszar działalności geograficznej i bazę klientów w różnych segmentach przemysłu.
Ta akwizycja wpisuje się w nasza strategię Fit for Growth i wzmacnia naszą działalność usługową. Nasz dział Industrial Solutions jest gotowy do przejścia w kolejną fazę rozwoju. Akwizycja ukierunkuje nasz biznes na rozwój działalności usługowej i osiągnięcie wiodącej pozycji na rynku fińskim” tłumaczy Ari Lehtoranta, CEO i Dyrektor Generalny Caverion Corporation.


„Maintpartner rozwinął działalność i uzyskał stabilną pozycję w wielu sektorach przemysłu. Rozwinął usługi oparte na rozwiązaniach z zakresu IoT i uczenia maszynowego usprawniające procesy produkcyjne i operacyjne w zakładach przemysłowych. Połączenie z Caverion stanowi doskonałą bazę wyjściową do dalszego rozwoju” podsumowuje Jan Mattlin z funduszu CapMan i członek rady nadzorczej Maintpartner.


CapMan Buyout był właścicielem większości udziałów w Maintpartner od 2006 roku.


Więcej informacji:
Pasi Tolppanen, CEO, Maintpartner Group
Tel. +358 40 541 6656, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Maintpartner jest jednym z kluczowych dostawców usług utrzymania ruchu dla zakładów przemysłowych w Europie Północnej. Pomagamy w poprawie efektywności produkcyjnej i ograniczeniu przestojów produkcji. Dodatkowo oferujemy elastyczne zasoby dla różnego rodzaju projektów z zakresu inżynierii i instalacji. Rozwiązania z zakresu technologii cyfrowej i rozwiązania z zakresu prewencji opartej na sztucznej inteligencji stają się coraz bardziej niezbędne w przemyśle i w utrzymaniu ruchu.


Grupa Maintpartner zatrudnia około 1500 pracowników w Finlandii, Estonii i Polsce oraz 300 w Szwecji. Sprzedaż netto w 2017 roku kształtowała się na poziomie 167 milionów Euro. Grupa ma oddziały w Finladii, Szwecji, Polsce i Estonii. Więcej informacji na www.maintpartner.com.


Caverion jest specjalistą w zakresie projektowania, budowy, utrzymania, inteligentnych i efektywnych energetycznie rozwiązań dla budynków i przemysłu w Północnej, Centralnej i Wschodniej Europie. Sprzedaż w 2018 roku wyniosła 2,2 biliony Euro. Caverion zatrudnia 15 000 pracowników w 10 krajach. Siedziba główna mieści się Vantaa, w Finlandii.

Dobra ocena poziomu usług dowodem na skuteczność działań rozwojowych

Według wyników tegorocznego badania opinii klienta, ponad jedna czwarta respondentów uważa, że poziom usług Maintpartner wzrósł w stosunku do ubiegłego roku. Badanie zostało przeprowadzone w styczniu wśród 250 klientów z Finlandii, Szwecji i Polski. Ponad jedna piąta uczestników zadeklarowała wzrost poziomu współpracy w przyszłości.

W zeszłym roku Maintpartner dokonał znacznych inwestycji w rozwój technologii cyfrowych mających na celu poprawę jakości i efektywności usług i zarządzania. W tym roku planujemy poświęcić więcej uwagi dalszemu zwiększaniu jakości usług oraz rozwojowi technicznych kompetencji naszych pracowników. Zachęcamy naszych pracowników do zgłaszania obserwacji na temat możliwości rozwoju w poszczególnych obszarach. Badania satysfakcji klienta i pracownika pomagają nam w opracowaniu planów i potwierdzeniu efektywności działań.

“Ocena ze strony naszych klientów stanowi niezwykle cenny zestaw informacji. Pomaga nam w określeniu odpowiedniego kierunku działań. Z tego miejsca chciałbym serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom badania. Wszystkie Państwa uwagi i pomysły będą uwzględnione w naszych planach rozwojowych”, podsumowuje Pasi Tolppanen, CEO Maintpartner Group.

Wśród uczestników badania zostały rozlosowane nagrody. W tym roku trafiły do respondentów z Finlandii.

Więcej informacji:

Wojciech Serafin, Prezes Maintpartner Poland
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Maintpartner rozwija usługi projektowo - instalacyjne

Maintpartner stale rozwija usługi specjalistyczne w zakresie remontów, modernizacji i instalacji. Posiadamy grupę dedykowanych specjalistów z zakresu mechaniki, elektryki i automatyki. Działamy na terenie całej Polski i Europy.

W ramach usług specjalistycznych oferujemy:

 • transfery i relokacje maszyn, linii technologicznych czy obiektów przemysłowych wraz z transportem ponadgabarytowym
 • montaże, podłączenia i uruchomienie nowych linii technologicznych
 • remonty maszyn i linii technologicznych
 • modernizacje i usprawnienia pracy maszyn i linii technologicznych według założeń przedstawionych przez Klienta lub analizy naszych specjalistów 
 • prace serwisowe i przeglądy okresowe 
 • prace mechaniczne, elektryczne, instalacyjne

Zajmujemy się:

 • szeroko rozumianym wsparciem technicznym dla działów utrzymania ruchu klienta
 • zarządzaniem projektami inżynieryjno- logistycznymi
 • przygotowaniem harmonogramu realizowanych prac

Nasze zalety to:

 • wysoka kultura bezpieczeństwa pracy
 • profesjonalizm i doświadczenie
 • mobilność i rozległy zasięg
 • elastyczność i szybkość reakcji

Więcej informacji: Tomasz Walkiewicz, Project and Installations Manager, +48 607 601 897, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Maintpartner oferuje specjalistyczne usługi warsztatu mechaniczo-produkcyjnego

 

 

Oprócz szerokiej oferty usług utrzymania ruchu Maintpartner posiada również specjalistyczny warsztat mechaniczno-produkcyjny, przygotowany do kompleksowej obsługi narzędziowej, produkcji osprzętu mechanicznego i realizacji krótkich serii produkcyjnych.

Warsztat mieści się w Zabrzu a jego historia sięga początku lat 90-tych. Nasz park maszynowy ulega ciągłej rozbudowie i innowacji. Możemy również pochwalić się wykwalifikowaną kadrą pracowniczą z wieloletnim doświadczeniem w branży. Warsztat działa w systemie trzyzmianowym.

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty:

Zakres naszych usług:

Więcej informacji: Ryszard Matys, Doradca Techniczno-Handlowy, +48 605 606 359, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

 

 

 

 

 


Obróbka:

 • Elektrodrążenie drutowe
 • Toczenie konwencjonalne
 • Toczenie CNC
 • Frezowanie CNC
 • Frezowanie konwencjonalne
 • Szlifowanie płaszczyzn
 • Szlifowanie wałków
 • Szlifowanie otworów
 • Montaż, składanie i dopasowywanie przyrządów
 • Obróbka cieplna w piecu komorowym (hartowanie, odpuszczanie)

Toczenie:

 • konwencjonalne : uniwersalne tokarki z odczytami cyfrowymi; średnica toczenia nad suportem fi 210, dlugość toczenia 1000mm, obroty 2000
 • CNC : maks. średnica toczenia: 280 mm, maks. długość toczenia: 300 mm, obroty 6000, duża dokładność i sztywność 

 


Frezowanie:

 • frezowanie CNC : max gabaryty obróbki 1050x570x510, obroty wrzeciona do 12 000, duża dokładność i sztywność, obróbka w 3 osiach
 • konwencjonalne: Max gabaryty: 1120x710x630, obroty wrzeciona do 3800, odczyty cyfrowe

 


 Elektrodrążenie drutowe:

 

 • Zakres cięcia:

250x350x220

 • MAX cięcie kątowe:

± 22°/ 80mm

 • Przejazd U/V (mm):

80/80

 • MAX wymiary przedmiotu (mm):

765x535x215

 • MAX masa przedmiotu:

300 kg

 


 Szlifowanie: 

 

 • płaszczyzn: max gabaryty obróbki 1200x450; gabaryty 500x200x430 
 • wałków: max średnica szlifowania fi 200, max długość szlifowania 700 
 • otworów: maks. długość szlifowania: 200 mm, maks. średnica szlifowanego otworu: 200 mm, min. średnica szlifowanego otworu: 10 mm

 


 Obróbka cieplna: 

 

 • Hartowanie i odpuszczenie w piecu komorowym oporowym
 • Wymiary komory: 500x300x300
 • Max temperatura: 1100 st. C
 • Sprawdzanie twardości twardościomierzem metoda Rockwella (HRC

 


 Kontrola jakości: 

 

 • Bogato wyposażone stanowisko kontroli jakości m.in.:
 • Wysokościomierz TESA micro-hite
 • Sprawdziany tłoczkowe
 • Sprawdziany do gwintów
 • Płytki wzorcowe
 • Pryzmy
 • Suwmiarki i mikromierze
 • Czujniki zegarowe