Maintpartner dostarcza usługę analizy MP INtelligence® dla fińskiego zakładu Fortum specjalizującego się w przetwarzaniu odpadów w energię

Submit to FacebookSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

 

Fortum wybrało usługę MP INtelligence® opartą na technologii uczenia się maszyn do zarządzania procesem produkcji termicznej w zakładzie w Riihimäki. Usługa MP Intelligence ma za zadanie ograniczenie przestojów w produkcji, eliminację niespodziewanych awarii i zwiększenie produktywności procesu produkcji termicznej.
Poza zarządzaniem odpadami niebezpiecznymi zakład w Riihimäki wykorzystuje odpady komunalne do produkcji około 100 GWh energii elektrycznej i 500 GWh ciepła sieciowego rocznie. Usługa MP INtelligence® została wdrożona w Riihimäki na początku lutego.
Usługa obejmuje gromadzenie i przetwarzanie danych klientów w czasie rzeczywistym, analizę danych oraz zautomatyzowane instrukcje i alarmy generowane dla Fortum dla ograniczenia zakłóceń w produkcji.

"Fortum korzystało już wcześniej z usługi MP INtelligence w innych zakładach energetycznych i cieszymy się, że zdecydowało się wdrożyć system w kolejnej lokalizacji", mówi Manu Skyttä, odpowiedzialny za usługę MP INtelligence w Maintpartner.

MP INtelligence® wpisuje się w pakiet rozwiązań cyfrowych Maintpartner mających na celu zwiększenie produktywności.

Więcej informacji :

Manu Skyttä, VP, MP INtelligence, Maintpartner
Tel. +358 400 999 822, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Jari Salminen, President, Productivity and Digital Solutions, Maintpartner
Tel. +358 440 127 575, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.