Maintpartner i Kemijoki Oy kontynuują współpracę w zakresie utrzymania ruchu w sieci elektrowni wodnych w Lieksa w Finlandii.

Submit to FacebookSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

 

Kemijoki Oy i Maintpartner przedłużyły trwającą od 2008 roku umowę utrzymania ruchu. Umowa dotyczy dwóch elektrowni wodnych na rzece Lieksanjoki w Finlandii.
Długoterminowa współpraca zaowocowała zarówno solidnym know-how jak i innowacyjnymi projektami rozwojowymi w obszarze utrzymania ruchu. Maintpartner wdrożył między innym monitoring przy użyciu fotografii podwodnej i powietrznej.
„Maintpartner okazał się niezawodnym i innowacyjnym partnerem dla rozwoju naszej działalności operacyjnej. Cieszymy się na możliwość dalszej współpracy w zakresie doskonalenia know-how, poprawy dostępności i wzmocnienia obszaru bezpieczeństwa"- powiedział Raimo Ojala, kierownik elektrowni w Kemijoki Oy.
„Jesteśmy zaszczyceni, że Kemijoki Oy postanowiło kontynuować naszą współpracę. To umożliwia nam dalsze prace nad wprowadzaniem usprawnień. Szczególną uwagę poświęcimy rozwojowi kompetencji, efektywnemu wykorzystaniu systemów, zgromadzonych danych i wdrożeniu nowych modeli operacyjnych”,powiedział Heikki Iitti, Specjalista Maintpartner w obszarze utrzymania ruchu w elektrowniach wodnych.

Maintpartner posiada wieloletnie doświadczenie w dziedzinie energii wodnej. Obecnie firma jest odpowiedzialna za eksploatację i utrzymanie ruchu około czterdziestu elektrowni wodnych w Finlandii i Szwecji. Oprócz podstawowego zakresu usług, Maintpartner oferuje specjalistyczne projekty z różnych wąskich dziedzin inżynierii.

Więcej informacji:
Heikki Iitti, Service Manager, Hydropower, Maintpartner
tel. +358 (0)40 869 1090, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Vilho Salovaara, President, Energy, Maintpartner
tel. +358 (0)40 558 3010, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.