Caverion przejmuje działalność operacyjną Maintpartner w Finlandii, Estonii i w Polsce aby rozwinąć usługi dla przemysłu.

Submit to FacebookSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Caverion podpisał umowę z Maintpartner Holding na mocy, której przejmuje udziały w spółkach Maintpartner Group Oy znajdujących soę w Finlandii, Polsce i w Estonii. Przejęcie nie dotyczy oddziału Maintpartner w Szwecji. Właścicielem większości udziałów w Maintpartner Holding Oy jest fundusz kapitałowy CapMan Plc.


Umowa przejęcia musi jeszcze zostać zatwierdzona przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Wartość transakcji nie została ujawniona.


“Przejście do spółki specjalizującej się w usługach dla przemysłu to dla nas doskonała szansa. Razem jesteśmy w stanie zbudować pozycję silnego i wszechstronnego gracza na rynku usług dla wszystkich sektorów przemysłu. Rozwiązania z zakresu technologii cyfrowej obu spółek doskonale się uzupełniają. Dzięki temu pracownicy otrzymają wiele nowych możliwości zawodowych” tłumaczy Pasi Tolppanen, CEO Maintpartner.


Wszystkie umowy pomiędzy klientami a spółkami Maintpartner w Finlandii, Polsce i Estonii pozostają bez zmian. Przejście do Caverion nastąpi po zatwierdzeniu umowy przejęcia. Ta sytuacja nie będzie miała wpływu na świadczone usługi zarówno w przejętych spółkach jak i w oddziale Maintpartner AB w Szwecji, który nie przechodzi do nowego właściciela.


Maintpartner świadczy usługi utrzymania ruchu i eksploatacji dla wielu sektorów przemysłu, wliczając sektor energetyczny, chemiczny, metalurgiczny, spożywczy, produkcyjny. Przychód z tej części działalności wyniósł około 137 milionów Euro w 2018 roku i pochodzi głównie z Finlandii. W 2018 roku zatrudnionych było 2018 pracowników.


Po zatwierdzaniu umowy przejęcia Caverion Industrial Solutions będzie zatrudniać około 3100 pracowników a przychód będzie kształtować się na poziomie około 320 milionów Euro.


"Przejęcie ma na celu uzupełnienie kompetencji Caverion w obszarze utrzymania ruchu i eksploatacji oraz rozwiązać z zakresu technologii cyfrowej. Jednocześnie poszerza obszar działalności geograficznej i bazę klientów w różnych segmentach przemysłu.
Ta akwizycja wpisuje się w nasza strategię Fit for Growth i wzmacnia naszą działalność usługową. Nasz dział Industrial Solutions jest gotowy do przejścia w kolejną fazę rozwoju. Akwizycja ukierunkuje nasz biznes na rozwój działalności usługowej i osiągnięcie wiodącej pozycji na rynku fińskim” tłumaczy Ari Lehtoranta, CEO i Dyrektor Generalny Caverion Corporation.


„Maintpartner rozwinął działalność i uzyskał stabilną pozycję w wielu sektorach przemysłu. Rozwinął usługi oparte na rozwiązaniach z zakresu IoT i uczenia maszynowego usprawniające procesy produkcyjne i operacyjne w zakładach przemysłowych. Połączenie z Caverion stanowi doskonałą bazę wyjściową do dalszego rozwoju” podsumowuje Jan Mattlin z funduszu CapMan i członek rady nadzorczej Maintpartner.


CapMan Buyout był właścicielem większości udziałów w Maintpartner od 2006 roku.


Więcej informacji:
Pasi Tolppanen, CEO, Maintpartner Group
Tel. +358 40 541 6656, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Maintpartner jest jednym z kluczowych dostawców usług utrzymania ruchu dla zakładów przemysłowych w Europie Północnej. Pomagamy w poprawie efektywności produkcyjnej i ograniczeniu przestojów produkcji. Dodatkowo oferujemy elastyczne zasoby dla różnego rodzaju projektów z zakresu inżynierii i instalacji. Rozwiązania z zakresu technologii cyfrowej i rozwiązania z zakresu prewencji opartej na sztucznej inteligencji stają się coraz bardziej niezbędne w przemyśle i w utrzymaniu ruchu.


Grupa Maintpartner zatrudnia około 1500 pracowników w Finlandii, Estonii i Polsce oraz 300 w Szwecji. Sprzedaż netto w 2017 roku kształtowała się na poziomie 167 milionów Euro. Grupa ma oddziały w Finladii, Szwecji, Polsce i Estonii. Więcej informacji na www.maintpartner.com.


Caverion jest specjalistą w zakresie projektowania, budowy, utrzymania, inteligentnych i efektywnych energetycznie rozwiązań dla budynków i przemysłu w Północnej, Centralnej i Wschodniej Europie. Sprzedaż w 2018 roku wyniosła 2,2 biliony Euro. Caverion zatrudnia 15 000 pracowników w 10 krajach. Siedziba główna mieści się Vantaa, w Finlandii.