Maintpartner odpowiedzialny za modernizację systemu automatyki i zmniejszenie awaryjności linii produkcyjnej w Koskisen Oy

Submit to FacebookSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

 

 

 Maintpartner zmodernizował system automatyki do szlifowania i sortowania płyt ze sklejki w zakładzie  produkcyjnym Koskisen Oy w Järvelä w południowej Finlandii. Koskisen to firma rodzinna, która działa w przemyśle drzewnym od 100 lat i osiągnęła statut   eksperta w przemyśle drzewnym. Nowy system automatyki umożliwił korektę niedociągnięć starego systemu i pozwolił zlikwidować powtarzające się  problemy i awarie, które wpływały na zmniejszenie wydajności produkcji.

Maintpartner wykonał kompleksową usługę , odpowiadając za całą inżynierię, programowanie systemu, instalację i wdrożenie , a także zakup rozdzielni elektrycznej i szaf sterowniczych. Przy okazji zamontowane zostały nowe  przetwornice częstotliwości i serwonapędy.

Spośród różnych opcji systemowych  wybrano dobrze znany, sprawdzony  system o dobrych możliwościach integracji. Integracja zapewnia korzyści zarówno w aplikacji, jak i późniejszej w konserwacji systemu i rozwiązywaniu problemów. Na potrzeby zlecenia wyprodukowane zostały  skrzynki sterownicze i przyłączeniowe. Na koniec przeprowadzono testy systemu. Ten kompleksowy projekt został przeprowadzony w fabryce podczas letniej przerwy produkcyjnej, a produkcja z nowym systemem rozpoczęła się zgodnie z harmonogramem. Pod koniec roku wdrożonych zostało  jeszcze kilka projektów rozwojowych, w których operacje liniowe zostały zmienione zgodnie z pomysłami rozwojowymi otrzymanymi od operatorów. Nowa automatyzacja linii jest teraz w pełni dostosowana do potrzeb produkcji. „Współpraca w ramach projektu przebiegła dobrze i zgodnie z harmonogramem. Firma Maintpartner została wybrana jako dostawca, gdy szukaliśmy partnera w naszych projektach modernizacji urządzeń elektrycznych i automatyki. Jesteśmy zadowoleni z zarządzania projektem i rezultatu końcowego, więc miejmy nadzieję, że nasza współpraca będzie kontynuowana - mówi Jarmo Määttänen, Kierownik utrzymania ruchu w Koskisen Oy. „W przypadku gdy harmonogram całego projektu trwa około sześciu miesięcy, możliwe jest wcześniejsza organizacja planowania i testów. W takim wypadku cztery tygodnie wystarczają na przeprowadzenie modernizacji  w zakładzie - mówi Janne Laitinen, Kierownik zespołu Maintpartner ds. Inżynierii elektrycznej i automatyki

 

Vanerilinja Maintpartner 1mb

W Maintpartner w Finlandii w obsłudze  inżynierii elektrycznej i automatyki przemysłowej pracuje około 20 osób.

Więcej informcji:

Janne Laitinen, electrical & automation engineering, Maintpartner Finland
Tel. +358 400 171 615, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Arto Malkamäki, service manager, Central Finland, Maintpartner
Tel. +358 50 465 1764, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.