Kluczowe znaczenie dostępności maszyn w branży chemicznej

Submit to FacebookSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Od pracowników zakładów chemicznych wymagane jest zachowanie najwyższych standardów bezpieczeństwa. Środki chemiczne są przechowywane i przetwarzane w pomieszczeniach, które mogą sprzyjać parowaniu co zwiększa zagrożenie wybuchu w przypadku niewłaściwego obchodzenia się z daną substancją. W takich sytuacjach konieczne jest zastosowanie odpowiednich procedur.
Od ośmiu lat Maintpartner jest odpowiedzialny za kompleksowe utrzymanie ruchu w zakładzie chemicznym Synthomer mieszczącym się w Oulu, w Finlandii. „ Dzięki usystematyzowaniu planów napraw i konserwacji koszty i liczba awarii maszyn zostały znacznie obniżone. Ograniczyliśmy też liczbę wypadków” - tłumaczy Jussi Uusitalo, Service Manager w Maintpartner
Synthomer Finland Oy jest producentem farby do powlekania papieru i tektury. Zakład w Oulu posiada wile , wysoce zautomatyzowanych linii produkcyjnych. Pozwoliły to na znaczne organicznie błędów spowodowanych czynnikiem ludzkim jednocześnie jednak stworzyło zapotrzebowanie na specjalne kompetencje w obszarze utrzymania maszyn.


Synthomer Finland Oy

Dostępność parku maszynowego musi być zawsze utrzymana na wysokim poziomie. Każda naprawa wiąże się z dokładną oceną ryzyka. Wszystkie czynności musza być dokładnie monitorowane i dokumentowane. Nasza współpraca z Maintpartner sięga wielu lat wstecz. Jesteśmy zadowoleni z obsługi i dobrej komunikacji, podsumowuje Dyrektor Zakładu Synthomer, Ismo Hourula


Re-organizacja utrzymaniu ruchu


Na początku współpracy zmieniono system zarządzania utrzymaniem ruchu. Zastosowano też klasyfikację krytyczności maszyn w celu określenia znaczenia procesów. Standardowy zakres utrzymania ruchu wzbogacono o działania prewencyjne i prowadzenie magazynu części zamiennych. W razie awarii potrzebne części są natychmiast dostępne. Z magazynu wycofano niepotrzebne elementy co pozwoliło na wygenerowanie oszczędności.
Zwiększenie efektywności kosztowej uzyskano również dzięki elastyczność zasobów. Pracownicy specjalizujący się w specjalistycznych naprawach są w razie potrzeby oddelegowywani z regionalnego centrum HUB. Na co dzień park maszynowy obsługiwany jest przez ekipę ze standardowymi kwalifikacjami.


Zakład posiada też całodobowy Serwis awaryjny w zakresie mechaniki i automatyki. Maintpartner jest również odpowiedzialny za zakupy, inwentaryzację części zamiennych i sterowanie napędem elektrycznym urządzeń wysokiego napięcia
Zakład może zawsze liczyć na pomoc we wdrażaniu i zarządzaniu projektami, monitorowanie kosztów itp, Specjaliści Maintpartner zadbali również o konserwację pomp oraz prace instalacyjne i spawalnicze.
Zamierzamy w dalszym ciągu kontynuować współpracę. „Jasne plany, mapy drogowe zostały stworzone do celów rozwoju, a uzgodnione modele operacyjne zostały wprowadzone i ich realizacja jest monitorowana. Dzięki nim utrzymani ruchu osiągnie wyższy poziom ”, podsumowuje Jussi Uusitalo.

Więcej informacji :
Jussi Uusitalo, Service Manager, HUB Oulu, Maintpartner
phone +358 (0)40 485 1487, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Mika Riekkola, President (acting), Service Agreements, Maintpartner
phone +358 (0)40 739 6607, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.