Maintpartner będzie świadczyć usługi utrzymania ruchu dla Versowood

Submit to FacebookSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Versowood, znany fiński producent tarcicy i Maintpartner nawiązały współpracę w zakresie utrzymania ruchu w zakładzie w Vierumäki. Celem kontraktu jest rozwinięcie modelu operacyjnego i usystematyzowanie obszaru utrzymania ruchu.

Umowa obowiązuje od 1 października. Na jej mocy 29-cio osobowy zespół służb utrzymania ruchu przejdzie do Maintpartner.  

Versowood to największy zakład przetwórstwa drzewnego w Finlandii specjalizujący się w produktach drewnopochodnych. Vierumäki to kluczowy zakład, w skład którego wchodzą między innymi dwie linie produkcyjne, wytwórnia kleju i peletu. Zakład zatrudnia około trzystu pracowników i mieści się na 110 hektarach. Przychody grupy kształtują się na poziomie 400 milionów euro a ogólna liczba pracowników to 800 osób.

"Zdecydowaliśmy się na współpracę z Maintpartner ponieważ  szukamy nowego modelu operacyjnego. W dzisiejszym świecie ważne jest, aby wydajność produkcji stale rosła. W najbliższym latach dążymy do realizacji ambitnych celów rozwojowych , szczególnie w Vierumäki, i uważamy, że outsourcing utrzymania ruchu  jest dla nas właściwym, najlepszym  rozwiązaniem ”, komentuje Ville Kopra, CEO Versowood Group.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z zaufania jakim obdarzyła nas grupa Versowood. Maintpartner ma solidne doświadczenie w prowadzeniu i utrzymywaniu różnego rodzaju zakładów i projektów, zatrudnia również ponad tysiąc profesjonalistów z branży w Finlandii, więc jesteśmy odpowiednim partnerem dla Versowood do opracowywania bardziej wydajnej, systematycznej i proaktywnej ”, mówi Pasi Tolppanen, CEO Grupy Maintpartner. Aby zapewnić płynność procesu wdrożenia Maintpartner udostępni Vierumäki własnych doświadczonych specjalistów: kierownika utrzymania i brygadzistę oraz, przez pierwszy rok, inżyniera ds. Rozwoju wspierającego prace rozwojowe. Umowa będzie obowiązywać  przez co najmniej trzy lata.

 

Więcej informacji:

Pasi Tolppanen, CEO, Maintpartner Group
Tel. +358 40 541 6656, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Hannu Leskelä, President, Service Agreement Business Line, Maintpartner
Tel. +358 40 546 8580, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.