Nowa era w technicznym utrzymaniu ruchu

Submit to FacebookSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

September 2015

Cyfryzacja jest przez wiele osób postrzegana jako kolejny etap w rozwoju technologii. Technologia sama w sobie nie jest jednak wiele warta bez czynnika ludzkiego , który potrafi efektywnie nią pokierować. Kluczowym elementem naszego sektora utrzymania ruchu są właśnie ludzie. Technologia jest jedynie czynnikiem wspomagającym ich działalność.

Obecnie zakłady produkcyjne mogą korzystać z szerokiej oferty w zakresie systemów utrzymania ruchu. Systemy te generują dane na temat parku maszynowego łącznie z danymi historycznymi, prowadzeniem magazynu części zamiennych itp. W naszej organizacji posiadamy szerokie doświadczenie w zakresie systemów CMMS. W przeciągu ostatnich kilkunastu lat korzystaliśmy z różnorodnych aplikacji. Dzięki tym rozwiązaniom mamy dostęp do ogromnej bazy informacji. Najważniejsza jest jednak umiejętność efektywnego wykorzystania danych w bieżącej pracy i w działaniach prewencyjnych.

Innowacja systemu CMMS była naszym głównym celem podczas projektu opartego na wykorzystaniu najnowszych rozwiązań technologicznych. Projekt ten zakładał nie tylko adaptację różnych systemów ale też ujednolicenie obszaru ICT oraz stworzenie zupełnie nowej koncepcji codziennej pracy. Przede wszystkim skoncentrowaliśmy się na znalezieniu przyjaznych użytkownikom narzędzi. W rezultacie stworzyliśmy system, który odpowiada zapotrzebowaniem nowoczesnych rozwiązań technicznego utrzymania ruchu. Tak narodził się koncept MP Flow©

MP Flow opiera się na takiej architekturze IT, w której wszystkie aplikacje CMMS, programy finansowe i kadrowo – płacowe są ze sobą połączone.

Na chwilę obecną system MP Flow posiada ponad 1000 użytkowników w Finlandii. W Szwecji wdrożenie zakończy się w przeciągu najbliższych kilku tygodni. Technicy utrzymania ruchu pracujący w terenie do codziennych zadań i raportowania wykorzystują aplikację w swoich smartfonach. Kierownicy tworzą harmonogramy i plany, dołączają instrukcje i przekazują kompletne polecenia pracy technikom. Wszystkie działania są raportowane do kierowników.

Nasze założenia dotyczące nowego system sprawdziły się w stu procentach. Dzięki nowym rozwiązaniom usprawniliśmy naszą działalność, zwiększyliśmy efektywność, przejrzystość i jakość świadczonych usług.

Dynamiczny przepływ informacji

System MP Flow ma ogromny wpływ na usprawnianie procesu planowania. Informacja przepływa błyskawicznie z poziomu technika do systemu i jednocześnie generuje raporty dla klienta oraz dla kierownika utrzymania ruchu i innych osób zarządzających. Dzięki monitoringowi danych mamy stały dostęp do bieżących kluczowych wskaźników dla technicznego utrzymania ruchu. Decyzje nie opierają się wyłącznie na danych historycznych ale na aktualnej sytuacji , dzięki czemu odpowiednie działania naprawcze są natychmiastowo wdrażane.

Korzyści płynące dla klienta z MP Flow to przede wszystkim zwiększenie jakości i efektywności produkcji. Poprzez swój panel użytkownika klienci mogą składać zamówienia, monitorować status realizacji i bieżący poziom wskaźników.

Od myślenia do działania

W technicznym utrzymaniu ruchu innowacyjne rozwiązania technologiczne umożliwiają szybsze przetwarzanie informacji. Umiejętne wykorzystanie tych danych pozwala na znaczne zwiększenie produktywności. Do osiągnięcia pożądanych wyników niezbędna jest jednak odpowiednio wykwalifikowana kadra. W naszej organizacji zawsze dbamy o to by odpowiedni ludzie znajdowali się w odpowiednim miejscu i w odpowiednim czasie. Zawsze zapewniamy szczegółowe instrukcje i stale nadzorujemy przebieg realizacji zleceń. Najnowsze rozwiązania technologiczne w połączeniu z profesjonalnym personelem to recepta na uzyskanie najwyższej jakości usług.

Jeśli zastanawiają się Państwo jakie korzyści niesie za sobą outsourcing utrzymania ruchu, lub jeśli zainteresowani są Państwo usługami z zakresu installations i expert services – zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami. Wspólnie możemy znaleźć rozwiązania, które sprostają Państwa oczekiwaniom.

 

Autorem tego artykułu są Laura Kauppinen i Mauri Ratilainen

Więcej informacji:

laura.kauppinen(at)maintpartner.com

Laura Kauppinen Executive Vice President, Corporate Development, Maintpartner Group oraz

mauri.ratilainen(at)maintpartner.com

Mauri Ratilainen, Director, Business Development at the Maintpartner Group