Wiadomości 2015

Submit to FacebookSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Business Areas - nowy model operacyjny Grupy Maintpartner

30.12.2015

Nowy model operacyjny Grupy Maintpartner – Business Areas jest oparty na dwóch obszarach działalności dotyczących stałych kontraktów i specjalistycznych projektów: Service Agreements oraz Projects & Specialist Services. Podobny podział został sukcesywnie wdrożony na poziomie krajowym organizacji. Obszary Business Areas są zróżnicowane pod względem potrzeb klientów oraz wewnętrznych celów zarządczych.
Na poziomie krajowym działalność będzie zarządzana z poziomu jednostek biznesowych : Service Agreements i Projects & Specialist Services, które będą wspomagane przez odpowiednie obszary Business Areas z poziomu Grupy.
W skład zespołu zarządczego Grupy odpowiedzialnego za obszary Business Areas wchodzą: Otto Tarkiainen – na stanowisku Service Agreements Director oraz Jukka Kallioniemi Projects & Specialist Services Director.
Otto Tarkiainen dotychczas pełnił funkcję EVP, Business Development a Jukka Kallionemi obejmował pozycję Procurement & Service Director, Contract Maintenance, Big Sites segment dla Maintpartner Finland.
Za działalność operacyjną odpowiedzialne są organizacje krajowe zarządzane przez: Markku Simola, prezesa Maintpartner w Finlandii i Estonii, Petera Jonssona, prezesa Maintpartner w Szwecji i Dariusza Kowalczyka, prezesa Maintpartner w Polsce.

Nowy model Business Area będzie obowiązywał od 1.1.2016.

Więcej informacji: Johan Westermarck, CEO, Maintpartner Group

 

Maintpartner i Fortum rozpoczęly prace remontowe elektrociepłowni w Szwecji

15.12.2015

Szwedzka spółka energetyczna Eskilstuna Energi & Miljö przeprowadza remont elektrowni opalanej biomasą. Celem remontu jest dokonanie usprawnień, które pozwolą na efektywną pracę elektrowni przez kolejnych 20 lat i zredukują emisję NOx o 5-10%. Zakończenie projektu planowane jest na wrzesień 2016 roku. Remontowi poddanych będzie wiele technologii: spalania, elektryki, automatyki oraz maszyny i infrastruktura budynku. Wymienione zostaną miedzy innymi kotły ze złożem fluidalnym, system usuwania popiołu.
- Kombinacja wiedzy technicznej i kompetencji specjalistów z Fortum Power Solutions oraz unikalnych rozwiązań jakie posiada Maintpartner to klucz do sukcesu, tłumaczy Martti Kautto, który w Maintpartner jest odpowiedzialny za obsługę branży energetycznej.
W ciągłu ubiegłego roku Maintpartner podpisał kilka umów i projektów dotyczących obsługi elektrowni.
- Jestem bardzo zadowolony z faktu, że Maintpartner znalazł się w czołówce dostawców utrzymania ruchu dla branży energetycznej, powiedział Peter Jonsson, Prezes Maintpartner w Szwecji.

Więcej informacji: Peter Jonsson, Country President, Maintpartner Sweden, +46 70 864 26 45

 

Maintpartner otrzymuje wyróżnienie za dobre praktyki w obszarze bhp

15.12.2015

Jesienią tego roku Maintpartner uczestniczył w pracach remontowych w zakładzie Yara AB w Köping, w Szwecji. Spółka Yara jest znana z bezkompromisowego podejścia do bezpieczeństwa pracy.
Po zakończeniu prac remontowych podczas spotkania podsumowującego pracownicy spółki wyróżnili dwóch podwykonawców, którzy wykazali się szczególnie wysokim poziomem bezpieczeństwa pracy. Jednym z nich jest Maintpartner. To wyróżnienie jest dowodem na to, że systematyczna praca w obszarze bhp przynosi doskonałe rezultaty.
Wiecej informacji: Bengt Thimrén, Team Leader, Maintpartner Sweden, +46 70 693 49 83